1983

Začal Nový rok 1983. Je to Svatý rok, 1950 let od smrti našeho Vykupitele. 2. ledna byl na místním hřbitově pochován P. Blažej Josef Šebák, člen kongregace Těšitelů, který zemřel 28.12. 1982 v Sokolnicích u Brna v domově důchodců.

Tradiční pouť farnosti na sv. Hostýn se konala 8. května, kde otec biskup zahajoval poutní sezónu a poutníci mohli získat odpustky sv. roku.

1.     svaté přijímání dětí ze 3. tříd se konalo v neděli 29. května na Slavnost Nejsvětější Trojice, bylo 80 prvokumunikantů.

V Újezdě u Val. Klobouk zemřel tamější důst. pán farář P. Stanislav Gottwald. Působil tam 12 roků. Byl pochován na místním hřbitově.

Náš kostel obdržel darem od ct. řehol. sester ze sv. Sidonie krásný bílý ornát k Bohoslužbám, poprvé byl použit na svátek P. Marie Nanebevzaté.

Dva autobusy farníků jely na pohřeb bývalého duch. správce brumovské farnosti P. Antonína Vrzalíka. P. Bůh zaplať všem, kteří ho v srpnové odpoledne v Kelči na jeho poslední cestě provázeli.

Na svatováclavské pouti kázal P. Jaroslav Kašpar, kněz důchodce z Val. Meziříčí, ranní mše sv. byla s doprovodem dechové hudby.

Z výroční zprávy farního úřadu: 32 párů novomanželů si podalo ruku ke společnému životu, pokřtěno bylo 96 dětí, pochováno bylo 65 farníků, zaopatřeno 44 osob.

Bylo pořízeno:

1)Vnitřní vybavení kaple ve Štěpáně  10.481,-Kč

2)Železné zábradlí ke kostelu              7.476,-Kč

3)Zhotovení a montáž ozdobné mříže v podkúří  30.360,-Kč

4)Zhotovení pohyblivého Betléma sochařem Janem Bařinkou z Popova  10.506,-Kč

5)Zhotovení lavic na chóře               61.924,-Kč

Za vše dobré, co jsme od Tebe, Pane, v tomto roce přijali, zpíváme Te Deum laudamus.