1964

Začátkem června začali jsme s restaurací obrazů v kostele. Práce prováděl restaurátor p. František Šubert z Prahy a akademický malíř p. Bedřich Barták z Teplic v Čechách. Zvláště velice byla poškozena Poslední večeře Páně nad sakristií a některé z medajlonků na stropě. Všechny obrazy byly dobře opraveny a restaurovány. Na několika místech byly zjištěny trhliny v klenbě. Po skončení restaurace obrazů byla provedena malba kostela od p. malíře Josefa Káně z Návojné. Vše skončeno 26. srpna. Nakonec ještě stolaři z Bylnice a ze Sv. Štěpána vyspravili kostelní lavice. V listopadu svatoštěpánští stolaři dali nové krásné zábradlí na kůru. Kromě toho byly opraveny 3 ornáty, pořízen byl nový pluviál a 2 černé kasule, jedna z nich gotická. Byl také p. Františkem Šubertem restaurován památný obraz Sedmibolestné z Kuruckých válek a vyladěny varhany.

V tomto roce bylo u nás sezdáno 40 párů snoubenců, pokřtěno 112 dětí a pohřbeno 32 farníků. Sv. přijímání podáno 13.680.